وکیل-خانم-تهران

شکایت مهریه بعد از طلاق چگونه است؟ راهکار 100% تضمینی و موثر

مقدمه

همه شما با موضوع مهریه و چگونگی ثبت آن آشنا هستید. در فرایند ازدواج، مالی مشخص و معین به عنوان مهریه در سند ازدواج ثبت خواهد شد که زوج متعهد می شود هر زمان که زوجه درخواست کند آن را تمام و کمال پرداخت نماید. زوجه می تواند درخواست پرداخت مهریه را قبل از طلاق و یا بعد از طلاق از زوج داشته باشد. برای ثبت درخواست مهریه چه قبل از طلاق و چه بعد از طلاق لازم است با یک وکیل مشورت کرد. در طول این محتوا در خصوص امکان طرح شکایت مهریه بعد از طلاق مطالبی بیان خواهیم کرد. همچنین در ارتباط با وکیل طلاق خانم تهران نیز به نکاتی اشاره خواهیم کرد. توصیه می کنیم تا پایان محتوا شکایت مهریه بعد از طلاق ما را همراهی کنید.

 

شکایت مهریه بعد از طلاق، امکان پذیر است؟

وکیل طلاق خانم تهران، وکیل ماهر و کاربلد که به طور تضمینی و موثر می تواند شما را در دستیابی به مهریه یاری دهد. پس از به کار بردن تلاش برای از هم پاشیده نشدن زندگی و میسر نمودن ادامه آن، زمانی که تلاش های یک زن به نتیجه نمی رسد، بزرگترین و مهمترین دغدغه او چگونگی دستیابی به مهریه خود خواهد بود. وکیل طلاق خانم تهران می تواند به شما در دستیابی به این مهم کمک شایانی نماید. در پاسخ به این سوال که آیا شکایت مهریه پس از طلاق امکان پذیر است یا نه، باید گفت، بله این امر ممکن و میسر است. البته دریافت مهریه بعد از طلاق با توجه به شرایط رابطه و زندگی زوجین متفاوت خواهد بود.

شکایت مهریه بعد از طلاق

شکایت مهریه بعد از طلاق

وکیل طلاق خانم تهران و شرایط لازم برای شکایت مهریه پس از طلاق

پرداخت مهریه به هر حال بر ذمه مرد است. مرد می تواند طبق توافق طرفین، قبل از طلاق یا بعد از طلاق مهریه را پرداخت کند. در صورتی که طلاق انجام شده باشد، زن می تواند در ایام عده رجوع کرده و برای دریافت مهریه بعد از طلاق شکایت کند. این درخواست حتی زمانی که زن مهریه خود را بخشیده باشد می تواند انجام گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه شما می توانید با وکیل طلاق خانم تهران مشورت کرده و راهنمایی دریافت کنید. در صورتی که نوع طلاق، خلع ذکر شده باشد امکان مطالبه مهریه برای زن وجود دارد، در حالی که امکان دریافت آن وجود نخواهد داشت.

این نوع طلاق عمدتا در طلاق توافقی که زوجین هر دو طرف رضایت کامل برای جدایی دارند انتخاب می شود. همچنین دادخواست پس گرفتن مهریه در دوران عقد و پس از ازدواج متفاوت خواهد بود. طوری که اگر زن در دوران عقد دادخواست طلاق دهد، نیمی از مهریه به او تعلق می گیرد به شرط آن که با همسر خود مقاربت نداشته باشد. در غیر این صورت مرد موظف به پرداخت کامل مهریه خواهد بود.

شکایت مهریه بعد از طلاق

شکایت مهریه بعد از طلاق

وکیل طلاق خانم تهران و نحوه شکایت مهریه بعد از طلاق

شما می توانید راهنمایی های لازم را در خصوص چگونگی شکایت مهریه پس از طلاق از وکیل طلاق خانم تهران دریافت کنید. نکته مهم در خصوص مطالبه و دریافت مهریه این است که زن برای مطالبه مهریه خود نیازمند دادخواست طلاق نمی باشد. در صورتی که مهریه زن از نوع عندالمطالبه باشد بدون مراجعه کردن به مراجع قانونی می تواند مهریه خود را از مرد طلب کند. در صورتی که پس از مطالبه مهریه از سوی زن، مرد از پرداخت آن سر باز زند، زن می توان دادخواست شکایت مهریه را به دادگاه ارائه نماید. پس از تنظیم دادخواست شکایت مهریه، زن به صورت قانونی مطالبه خود در خصوص دریافت مهریه را دنبال خواهد کرد.

در این خصوص برای تسریع در روند پرونده مهریه خود، می توانید با وکیل طلاق خانم تهران مشورت کنید. شما می توانید راهنمایی های لازم را دریافت کرده و به درستی در این مسیر گام بردارید. به طور کلی با این که شرایط برای دادخواست طلاق از سوی زن در صورتی که حق طلاق نداشته باشد دشوار خواهد بود، اما با دریافت راهنمایی های لازم از وکیل طلاق خانم تهران می توانید به این مهم دست یابید. با این وجود می توان ذکر کرد امکان شکایت مهریه پس از انجام طلاق، میسر می باشد.

شکایت مهریه بعد از طلاق

شکایت مهریه بعد از طلاق

وکیل طلاق خانم تهران و راهنمایی برای توقیف اموال زوج

همانطور که ذکر کردیم شما می توانید از راهنمایی های وکیل طلاق خانم تهران برای رسیدن به مهریه خود کمک بگیرید. در خصوص دریافت مهریه، همانطور که در بالا ذکر کردیم پس از طرح شکایت زن در خصوص مطالبه مهریه، به طور عادی، عمده مردان ادعای ناتوانی مالی برای پرداخت مهریه خواهند کرد. در این زمان زن که به واسطه زندگی مشترک از اموال مرد اطلاع کامل دارد، می تواند برای توقیف آنها اقدام کند. توقیف اموال شرایط و تشریفات خاص خود را دارد که در این باره می توانید با وکیل طلاق خانم تهران مشورت نموده و اطلاعات لازم را کسب کنید.

 

مدارک لازم برای طرح شکایت مهریه پس از طلاق

برای ثبت شکایت مهریه پس از طلاق لازم است با وکیل طلاق خانم تهران مشورت کرده و نکات مهم را دریافت کنید. به طور کلی برای طرح شکایت مهریه پس از طلاق یا اجرای ثبت آن می باید مدارک مورد نیاز را ارائه داد. مدارک مورد نیاز برای طرح شکایت مهریه پس از انجام شدن طلاق به شرح زیر می باشند.

  • مدارک شناسایی از قبیل کارت ملی و شناسنامه
  • سند ازدواج
  • حکم طلاق

 

وکیل طلاق خانم تهران و تضمین دریافت مهریه

مشورت با وکیل طلاق خانم تهران به شما کمک می کند تا فرایند دریافت مهریه را پس از طلاق با سرعت بیشتری دنبال کنید. به طور کلی باید گفت آقایان از پرداخت مهریه امتناع می کنند. دلیل این امر را می توان عدم استطاعت مالی مرد یا لجبازی با زوجه ذکر کرد. بر این اساس در صورتی که زن، اطلاعات کافی و آگاهی لازم در خصوص دریافت مهریه را نداشته باشد، ممکن است در طول فرایند قانونی با مشکلات عدیده ای روبرو شود. حتی ممکن است موفق به دریافت حق قانونی خود که مهریه است نیز نگردد. از این رو مشورت و دریافت راهنمایی از وکیل طلاق خانم تهران می تواند در این مسیر به شما کمک شایانی کند. بنابراین دریافت مشورت از وکیل طلاق خانم تهران که دارای مهارت در این زمینه است بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *