راهنما و راهکار 100% تضمینی شکایت و دریافت نفقه زن

راهنما و راهکار شکایت و دریافت نفقه زن 100% تضمینی

وکیل خانواده خانم تهران می تواند به شما راهنمایی های لازم و اطلاعات کافی در خصوص چگونگی دریافت نفقه را ارائه دهد.

مقدمه

پرداخت مخارج زندگی بر ذمه مرد است. زمانی که مرد از پرداخت این مخارج و تهیه مایحتاج خانه و خانواده امتناع کند، بحث نفقه و پرداخت آن پیش خواهد آمد. در این صورت قانون به زن این امکان را می دهد تا برای دریافت نفقه و نفقه های پرداخت نشده مطالبه گری نماید. در طول این محتوا به معرفی نفقه و چگونگی شکایت و دریافت آن می پردازیم. همچنین توضیح خواهیم داد، با مشورت از وکیل خانواده خانم تهران چگونه می توانید موجب تسریع در روند دریافت نفقه گردید. توصیه می کنیم تا پایان محتوا راهنما و راهکار شکایت و دریافت نفقه زن ما را همراهی کنید.

راهنما و راهکار 100% تضمینی شکایت و دریافت نفقه زن

راهنما و راهکار 100% تضمینی شکایت و دریافت نفقه زن

وکیل خانواده خانم تهران در خصوص نفقه

با مشورت گرفتن از وکیل خانواده خانم تهران، شما می توانید اطلاعات لازم در خصوص نفقه و نحوه شکایت و دریافت آن را به دست آورید. نفقه زن، تمام هزینه های زندگی او و نیازهای او را شامل خواهد شد. در واقع نفقه تمام نیازهای زن در زندگی مشترک که برطرف کردن آنها بر ذمه مرد است را شامل می شود. هزینه های مذکور در برگیرنده هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک، درمان و غیره است. به طور کلی نفقه در معنای تحت اللفظی خود یعنی خرجی و هزینه. لازم به ذکر است که پرداخت نفقه زن هیچ ارتباطی با استطاعت مالی مرد ندارد. مرد در هر شرایط مالی که باشد، می باید تمام هزینه های مربوط به زندگی زن را پرداخت کند. در غیر این صورت از طریق قانون ملزم به پرداخت آنها خواهد شد.

میزان نفقه زن در نص قانون مشخص نشده است. البته میزان نفقه برای زنان مختلف، متفاوت است. به طور کلی میزان نفقه هر زن با توجه به میزان مخارج زنان هم کفو او تعیین خواهد شد. ماده 1106 قانون مدنی صراحتا بیان می کند مرد وظیفه پرداخت نفقه زن و فرزندان را بر عهده دارد. البته زمانی که زن از شوهر خود تمکین نکند، مرد در قبال نفقه او هیچ وظیفه ای بر عهده نخواهد داشت.

راهنما و راهکار 100% تضمینی شکایت و دریافت نفقه زن

راهنما و راهکار 100% تضمینی شکایت و دریافت نفقه زن

وکیل خانواده خانم تهران و راهنما و راهکار شکایت و دریافت نفقه زن

به کمک راهنمایی های دریافت شده از وکیل خانواده خانم تهران شما می توانید برای دریافت نفقه اقدام کنید. به طور کلی در صورتی که زن تمام وظایف زناشویی را انجام دهد، بر عهده مرد است که تمام نیازهای او را برطرف کند. در صورتی که مرد از تامین نیازهای مختلف همسر خود امتناع کند، در واقع نفقه پرداخت نکند، زن می تواند با حضور در مراجع قانونی، مطالبه نفقه نماید. در صورتی که شما با وکیل خانواده خانم تهران مشورت کنید متوجه خواهید شد که نحوه مطالبه نفقه به دو صورت خواهد بود.

  • ملزم کردن مرد به پرداخت نفقه به شیوه حقوقی: در این روش زن ابتدا می باید دادخواست خود مبنی بر عدم پرداخت نفقه را تنظیم نموده و به شورای حل اختلاف ارائه کند. پس از بررسی های به عمل آمده در صورتی که مشخص گردد زن از همسر خود تمکین می کند، حکم پرداخت نفقه او صادر خواهد شد.
  • دعوی شکایت علیه مرد به جرم عدم پرداخت نفقه: جالب است بدانید که عدم پرداخت نفقه به زن و فرزندان در قانون مجازات اسلامی دارای مجازات مشخص و معین است. در واقع این عمل جرم انگاری شده و دارای مجازات است. در صورتی که زن این شکایت را علیه همسر خود ثبت کند او را به حبس محکوم خواهند کرد.
وکیل خانواده خانم تهران

وکیل خانواده خانم تهران

وکیل خانواده خانم تهران و ارائه نکات مهم در خصوص مطالبه نفقه

دریافت راهنمایی و مشورت از وکیل خانواده خانم تهران موجب می شود شما با آگاهی و اطلاعات دقیق اقدام کنید. مطالبه نفقه و دیگر مسائل خانوادگی سخت و دشوار است، به همین دلیل لازم است در این مسیر از یک شخص مطلع و آگاه کمک دریافت کرد. ما در بالا توضیح دادیم، در صورتی که مرد از پرداخت مخارج زندگی زن و فرزندان خود امتناع ورزد، زن می تواند دادخواست مطالبه نفقه خود را به شورای حل اختلاف ارائه دهد. میزان و مبلغ نفقه را پس از بررسی های لازم در مراجع قانونی، کارشناسان مربوطه مشخص خواهند کرد.

در صورتی که مبلغ نفقه تعیین شده از سوی کارشناس، بیش از 20 میلیون تومان باشد، باید پرونده مذکور به دادگاه خانواده ارجاع داده شود. در این صورت مابقی امور مربوط به این پرونده در دادگاه خانواده انجام خواهد شد. در حالی که اگر کارشناس میزان و مبلغ نفقه را کمتر از 20 میلیون تومان تعیین کند، مابقی امور در شورای حل اختلاف انجام خواهند شد. همانطور که در بالا نیز ذکر کردیم میزان و مبلغ نفقه برای زنان مختلف، متفاوت است. برای تعیین میزان نفقه، کارشناس دادگستری به عواملی همچون سطح تحصیلات زن، درآمد همسر او، وضعیت مالی خانواده زن و غیره توجه خواهد کرد.


بیشتر بخوانید : شکایت مهریه بعد از طلاق چگونه است؟ راهکار 100% تضمینی و موثر


چه هنگام زن نمی تواند نفقه دریافت کند؟

در صورتی که از یک وکیل خانواده خانم تهران مشورت گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید متوجه خواهید شد که چه زمانی نفقه به زن تعلق نمی گیرد. به طور کلی در شرایطی که در زیر به اختصار بیان خواهیم کرد زن نمی تواند نفقه دریافت کند.

  • در صورتی که زن جدا از همسر خود زندگی کند.
  • در صورتی که زن از همسر خود تمکین نکند.
  • در صورتی که نوع عقد دائم باشد نفقه به زن تعلق می گیرد. بنابراین در عقد موقت، زن نمی تواند درخواست پرداخت نفقه کند.
  • پس از مرگ مرد، نفقه زن و فرزندان او قطع نخواهد شد، در این صورت نفقه زن می باید از اموال مرد پرداخت شود.
  • در صورتی که طلاق از نوع بائن باشد نفقه زن قطع خواهد شد. در حالی که اگر طلاق از نوع رجعی باشد زن می تواند مجددا مطالبه نفقه نماید.
وکیل نفقه

وکیل نفقه

وکیل خانواده در تهران برای دریافت نفقه

همانطور که در ابتدای محتوا ذکر کردیم برای پیگیری مطالب حقوقی و قانونی، داشتن اطلاعات و آگاهی از قوانین و مقررات اهمیت دارد. بنابراین داشتن دانش و مهارت بالا موجب تسریع در روند پیگیری چنین پرونده هایی خواهد شد. یک وکیل خانواده خانم تهران می تواند شما را در جریان تمام امور حقوقی و قانونی مربوط به شکایت و دریافت نفقه قرار دهد. همچنین وکیل خانواده خانم تهران می تواند مناسب ترین مسیر را برای دریافت نفقه به شما پیشنهاد دهد. انتخاب مناسب ترین مسیر برای دریافت نفقه بستگی زیادی به شرایط زن دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *