برای شکایت از جراح زیبایی به کجا مراجعه کنم؟

چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

اگر می خواهید برای نواقص پیش آمده بعد از عمل زیبایی شکایت کنید باید مدارک کافی داشته باشید. برای اطمینان از نتیجه حتما با وکیل کیفری خانم مشورت کنید.

پس اگر این مطلب می تواند برای شما مفید باشد با مقاله چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران همراه ما باشید

چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

افرادی که بعد از عمل زیبایی دچار نقص جسمی شده اند می توانند از جراح زیبایی شکایت کنند. برای طرح این شکایت باید اصول و قواعد خاصی رعایت شود. به منظور کسب اطلاعات دقیق تر بهتر است با وکیل کیفری خانم یا آقا مشورت کنید. در ادامه مقاله جزئیات این شکایت به طور مختصر بیان می شود.

چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم؟

چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم؟

 

وکیل کیفری کیست؟

قبل از اینکه موضوع شکایت از جراح زیبایی با کمک وکیل کیفری خانم را توضیح دهیم باید بدانیم وکیل کیفری کیست.

دعاوی قضایی به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم بندی می شوند. در دعاوی حقوقی، حقوق مدنی افراد زایل شده و مطالبه مال یا خسارت مطرح می شود، مانند دعوای مطالبه مهریه یا ارث. اما در دعاوی کیفری، جرمی اتفاق افتاده و شاکی با ارائه شکواییه خواهان مجازات مجرم می شود.

چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

با توجه به تعدد و پیچیدگی قوانین در موضوعات مختلف، وکلا در همه زمینه ها پرونده قبول نمی کنند. بلکه در یک یا چند حوزه ای که نسبت به آنها اطلاعات و تجربه کافی دارند، فعالیت می نمایند. وکیل کیفری کسی است که در زمینه دعاوی کیفری تخصص کافی داشته و از تجربه عملی مناسب برخوردار است.

بنابراین اگر موضوع شکایت، وقوع جرم و مجازات مجرم است باید به وکیل کیفری مراجعه گردد. با توجه به حساسیت چنین موضوعاتی، مشاوره و حضور وکیل بسیار ضروری است.


معرفی بهترین وکیل کیفری خانم تهران 100% متخصص و حرفه ای


نحوه شکایت از پزشک زیبایی

با توجه به استقبال عموم مردم از جراحی های زیبایی، پزشکان زیادی به این حوزه ورود کرده اند. حتی در بسیاری موارد گزارش شده که افراد غیر پزشک جراحی زیبایی انجام می دهند که البته غیرقانونی است. آمار شکایت از پزشکان بیانگر این است که بیشترین شکایت مربوط به جراحی های زیبایی می باشد؛ جراحی هایی از قبیل جراحی اجزای صورت، بینی و لیپوساکشن.

حال اگر پزشک در حین جراحی زیبایی یا اقدامات درمانی بعد از آن، دچار اشتباه عمدی یا غیر عمدی شود و در اثر این اشتباه باعث فوت یا نقص عضو بیمار گردد، چه باید کرد؟ آیا شکایت از جراح زیبایی و مطالبه دیه امکان پذیر است؟

پاسخ این سوال مثبت است. در ادامه نحوه شکایت از جراح زیبایی شرح داده می شود.

 

شکایت از دکتر زیبایی: کیفری، حقوقی یا صنفی؟

همان طور که گفته شد موضوع و جریان دادرسی در شکایت های کیفری و حقوقی متفاوت است. بنابراین ابتدا بررسی می کنیم که شکایت از جراح زیبایی حقوقی است یا کیفری. برای تشخیص این موضوع باید عنوان دعوا یا شکایت مشخص شود. موارد شکایت از پزشک اقسام متفاوتی دارد. به عنوان مثال ممکن است شکایت از جراح زیبایی به این دلیل باشد که با تبلیغات اغواگرانه هزینه مضاعف از بیمار دریافت کرده است یا ممکن است شکایت به دلیل نقص عضو یا فوت بیمار بعد از عمل زیبایی باشد. به عبارت دیگر شکایت از جراح زیبایی ممکن است به دلیل تخلفات صنف پزشکی باشد یا به علت جرایم پزشکی.

برای شکایت از جراح زیبایی به کجا مراجعه کنم؟

برای شکایت از جراح زیبایی به کجا مراجعه کنم؟

 

چگونه از جراح زیبایی شکایت کنم؟

به عنوان اولین قدم توجه داشته باشید برای شکایت از جراح زیبایی، در اسرع وقت اقدام نمایید. ممکن است در گذر زمان برخی آثار جرم محو شوند، در این صورت اثبات اشتباه و قصور پزشک ممکن نخواهد بود. دوم اینکه قبل از هر اقدام قضایی با یک وکیل مجرب مشورت نمایید. برای طرح شکایت و موفقیت در پرونده های کیفری آداب و قواعدی وجود دارد و تنها افراد مسلط به قوانین از آنها آگاهی کامل دارند.

برای شکایت از جراح زیبایی تنظیم شکواییه و جمع آوری مدارک اهمیت فوق العاده ای دارد. وکیل متخصص می داند که در شکواییه به چه نکاتی تاکید نموده و چه اسناد و مدارکی جهت اثبات ادعا ارائه کند. بنابراین تمام مدارک مثبته مانند شرح حال دقیق بیمار قبل و بعد از جراحی، شرح دقیق مشکل یا نقص پیش آمده، سوابق پزشکی، نسخه ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک، عکس ها و آزمایشات قبل و بعد از جراحی، نظر سایر پزشکان و پزشکی قانونی و در صورت نیاز استشهادیه شهود باید همراه با شکواییه به دادگاه ارائه گردد.

 

برای شکایت از دکتر زیبایی به کجا مراجعه کنم؟

برای شکایت از پزشکان و جراحان زیبایی مراجع مختلفی وجود دارد که عبارتند از: دادگاه، شورای حل اختلاف، دادسرای انتظامی سازمان نظام پزشکی و دادسرای ویژه جرایم پزشکی. بسته به نوع شکایت، میزان نقص وارد شده (که بر اساس آن مبلغ دیه تعیین می گردد) و شهر محل اقامه دعوا (در برخی شهرها دادسرای انتظامی و دادسرای ویژه جرایم پزشکی وجود ندارد)، باید یکی از این مراجع انتخاب گردد. برای صرفه جویی در زمان و هزینه و اطمینان از حصول نتیجه، قبل از طرح شکایت با وکیل متخصص مشورت نمایید.

نکته مهم دیگر این است که برای اقامه دعوا باید شهر و حوزه محل اقامه دعوا را به درستی انتخاب کنید، در غیر این صورت شکایت شما قابل پیگیری نخواهد بود. به عنوان مثال اگر آدرس پزشک مشتکی عنه در تهران بوده یا عمل جراحی در تهران انجام گرفته است، باید در دادگاه عمومی، دادسرای انتظامی تهران یا دادسرای ویژه جرایم پزشکی واقع در تهران شکایت نمایید.

 

مشاوره با وکیل کیفری خانم

بسیاری از افراد به ویژه بانوان ترجیح می دهند برای دریافت مشاوره حقوقی به وکیل خانم مراجعه کنند. زیرا موکل باید تمام شرح ماوقع را همراه با جزئیات ارائه کند. تنها در این صورت وکیل می تواند به بهترین شکل پرونده را پیگیری نموده و موفقیت آن را کسب کند.

بنابراین وکیل کیفری خانم راهنما و امین مناسبی برای موضوع شکایت از جراح زیبایی خواهد بود. لازم به ذکر است حضور وکیل برای چنین پرونده هایی بسیار ضرورت دارد. زیرا تا زمانی که قصور پزشک در دادگاه اثبات نگردد امکان مطالبه دیه وجود ندارد. در مقابل اگر قصور اثبات شود، پزشک خاطی باید دیه تعیین شده به همراه تمام هزینه های دادرسی و حق الوکاله بیمار را بپردازد.

اثبات قصور پزشک کار پیچیده ای است اما از طریق ارائه کامل مدارک، شکواییه کارآمد و نطق توانمند در دادگاه امکان پذیر است. اکیدا توصیه می شود برای انجام این امور از وکیل کیفری خانم که متخصص در این حوزه است، کمک و مشاوره بگیرید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *