وکیل کیفری خانم تهران

چگونه از بانک شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

وکیل کیفری خانم تهران به شما کمک می کند برای شکایت از بانک شکواییه کارآمد تقدیم کرده و در صورت لزوم شکایت را در دادگاه پیگیری نمایید.

چگونه از بانک شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

برای شکایت از بانک باید در مرحله اول شکواییه به صورت کتبی در واحد شکایات همان شعبه بانک مطرح شود. اگر از شکایت در این مرحله نتیجه دلخواه حاصل نشد، باید با ثبت شکایت در سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی، تقاضای رسیدگی مجدد گردد. برای این منظور پیشنهاد می شود از یک وکیل خانم یا آقا کمک بگیرید.

 

مقدمه

بانک ها یکی از نهادهای مهم هستند که مشتریانی به وسعت کل کشور دارند. با توجه به اهمیت و تعدد خدمات بانکها از یک طرف و وسعت مخاطبان آنها، اعتراض و شکایت به عملکرد بانک ها اجتناب ناپذیر است. حال باید دانست در چه مواردی می توان به بانک شکایت کرد؟ برای شکایت از بانک یا سایر موسسات اعتباری باید به کجا مراجعه نمود؟ آیا برای شکایت از بانک مشاوره یا حضور وکیل ضرورت دارد؟

 

در چه مواردی می توان از بانک شکایت کرد؟

بانک ها خدمات بسیاری ارائه می دهند و در صورت اعتراض به عملکرد و نحوه انجام وظایف، می توان اعتراض یا شکایت نمود. در برخی موارد خطای بانک حالت مجرمانه دارد مانند کلاهبرداری، برداشت پول از حساب، افشای اسرار شخصی یا مالی مشتری. در این صورت باید با کمک وکیل خانم یا آقا موضوع را در محاکم قضایی پیگیری نمود.

 

برای شکایت از بانک به کجا مراجعه کنم؟

در مورد شکایت از بانک و فرآیند اجرایی آن دستورالعملی با نام «دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات مشتریان موسسات اعتباری» به تاریخ 7/11/1393 در شورای پول و اعتبار تصویب شده است. هدف از این دستورالعمل افزایش کیفیت خدمات بانک ها و موسسات اعتباری، رسیدگی شایسته و سریع به شکایات مشتریان، ایجاد وحدت رویه برای رسیدگی به شکایات در تمام بانک ها و موسسات اعتباری، افزایش رضایتمندی، آسودگی و اطمینان خاطر مشتریان بوده است. به موجب بخشنامه شماره 93/306382، مورخ 15/11/1393، تمام بانک ها و موسسات اعتباری ملزم به رعایت این دستورالعمل هستند.

طبق این دستورالعمل شکایت از بانک در چند مرحله انجام می گیرد که در ادامه تشریح خواهد شد.

 

شکایت از بانک در واحد رسیدگی به شکایات بانک

طبق بند یک این دستورالعمل جهت شکایت از بانک (یا موسسات اعتباری)، مشتری معترض یا شاکی، ابتدا باید به صورت کتبی شکایت خود را در واحد رسیدگی به شکایات همان بانک یا موسسه اعتباری مطرح کند. نهاد مورد نظر موظف است ظرف سی روز کاری از تاریخ وصول نامه به موضوع شکایت رسیدگی کرده و به صورت مکتوب به مشتری پاسخ دهد.

چگونه از بانک شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

چگونه از بانک شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

شکایت از بانک در سایت بانک مرکزی

اگر مشتری از پاسخ بانک یا موسسه اعتباری رضایت کسب نکرد، در مرحله دوم می تواند شکایت خود را به معاونت نظارتی بانک مرکزی تقدیم دارد. برای این منظور باید با ارائه نامه اولیه شکایت از بانک همراه با پاسخ دریافتی از بانک، تقاضای رسیدگی مجدد کند. ارسال نامه شکایت به صورت الکترونیکی و از طریق سایت cbi.ir، قسمت «تماس با ما» و «پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی» امکان پذیر است.

بعد از ثبت شکایت و بارگذاری مستندات لازم، کد رهگیری ارائه می گردد. برای پیگیری نتیجه شکایت در سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی، وارد کردن این کد رهگیری الزامی است. پس در نگهداری آن کوشا باشید.

سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی

سامانه ارتباطات مردمی بانک مرکزی

نکته مهم این است که فردی می تواند در «سامانه پاسخگویی به شکایات و ارتباط مردمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران» شکایت خود را ثبت نماید که ذی نفع بوده و یا از طرف ذی نفع وکالت قانونی داشته باشد. شکواییه باید همراه با اطلاعات هویتی کامل و صحیح شاکی و همچنین مشخصات دقیق بانک یا موسسه اعتباری ارسال گردد. در غیر این صورت مورد رسیدگی قرار نمی گیرد.

شکایت از بانک و موسسات اعتباری با کمک وکیل کیفری خانم تهران

شکایت از بانک و موسسات اعتباری با کمک وکیل کیفری خانم تهران

معاونت نظارتی، نامه شکایت را بررسی کرده و نتیجه را به بانک یا موسسه اعتباری اعلام می کند. این نهاد موظف است نتیجه مزبور را ظرف ده روز کاری اجرا نماید. اگر بانک نسبت به نتیجه اعلامی اعتراض داشته باشد، باید اعتراض خود را از طریق مدیرعامل بانک یا قائم مقام وی به معاونت نظارت ارسال کند. برای این اقدام ده روز کاری فرصت دارد . موضوع مجددا در معاونت نظارت بررسی شده و نتیجه قطعی و لازم الاجرا برای بانک اعلام می گردد.

 

شکایت از بانک در دادگاه

بسیاری از شکایات مردمی و مشتریان بانک ها از طریق مراحل یاد شده در قسمت قبل، قابل رسیدگی و حل و فصل هستند. اما در برخی مواقع نیاز است موضوع در مرجع قضایی پیگیری گردد. برای اطلاع دقیق از این موارد حتما با وکیل متخصص مشورت نمایید. بانک مرکزی اجازه ورود و بررسی شکواییه هایی را که در دادگاه و سایر محاکم قضایی رسیدگی می شوند، ندارد.

برای شکایت از بانک در دادگاه باید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواست یا شکواییه ارائه گردد. در این مرحله ذکر مشخصات کامل شاکی و دلایل شکایت و ارائه اسناد و مدارک محکمه پسند و قابل اثبات الزامی است.

 

شکایت از بانک در مجتمع ویژه رسیدگی به امور اقتصادی

اگر موضوع شکایت از بانک مواردی نظیر اختلاس، رشوه، پولشویی، تبانی یا اعمال نفوذ برای کسب مال غیر، تحصیل مال از طرق غیرقانونی و نامشروع، تصرف غیر قانونی در اموال دیگری باشد، باید به مجتمع ویژه رسیدگی به امور اقتصادی در تهران مراجعه گردد. این گونه جرایم حساسیت بیشتری داشته و در مجتمع به صورت اختصاصی بررسی و رسیدگی می شود. بهترین وکیل کیفری خانم تهران می تواند در این فرآیند موثر واقع شود.

 

چگونه از بانک شکایت کنم + وکیل کیفری خانم تهران

همان طور که در قسمت های مختلف مقاله اشاره شد، اعتراض یا شکایت از بانک از طریق ارائه شکواییه انجام می گیرد. شکواییه سندی حقوقی است که شاکی جهت عرض شکایت خود تنظیم کرده و به مرجع رسیدگی تحویل می دهد. این سند تاثیر زیادی در موفقیت پرونده و احقاق حقوق شاکی خواهد داشت. اکیدا توصیه می شود این امر مهم را به وکیل متخصص بسپارید. وکیل خانم گزینه مناسبی جهت این موضوع است.

وکیل کیفری خانم تهران

وکیل کیفری خانم تهران

حسن دیگر مراجعه به وکیل کیفری خانم جهت شکایت از بانک، صرفه جویی در زمان و آسودگی خاطر از حصول نتیجه است. با توجه به مشغله کاری اکثر افراد جامعه، فرصتی برای تحقیق و تجربه و خطا وجود ندارد. چه بسا در این زمان فرصت کافی جهت شکایت و احقاق حق از بین برود. پس حتما قبل از انجام شکایت از وکیل مشاوره بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *